1. למי שהיה ספק , הדרבי התל אביבי הוא הוא  המשחק הגדול ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע. יריבות עזה בין 2 המחנות, היסטוריה ושנאה. מתכון מנצח לערבי כדורגל בלתי נשכחים.
  2. 8 שנים ללא ניצחון בדרבי.  נתון חמור במיוחד שיישבר בהמשך כמובן אבל הפועל חייבים לעבוד בפן המנטאלי ברמה הגבוהה ביותר כדי לייצר ניצחון.
  3. קהל – להפועל תל אביב יש פוטנציאל קהל גדול , 3-4 בליגה אך מבחינת הופעות גם ברגעי משבר הקהל של הפועל הוא מס 1 בליגה. במידה ומחשבים את מיקום הקבוצה בטבלה , אל מול כמות הקהל הפועל תל אביב היא הקבוצה עם הכי הרבה קהל בארץ.  עם הנתון הזה , ההנהלה של הפעול לא עושה כלום. לא ברמת השיווק, ולא ברמת השחקנים. קבוצה כמו הפועל תל אביב חייבת להעמיד לפחות 2 שחקנים שוברי שוויון. זה יקרה בהמשך אבל כל זמן שזה לא מבוצע יהיה הפסד כספי. המשמעות של עלייה לפלייאוף העליון היא אדירה מבחינת הכנסות ( מכבי חיפה, הפועל ב"A ודרבי ) אלו משחקים מושכי קהל ויגדילו את הכנסות הקבוצה.
  4. שחקנים- הפועל תל  אביב מורכבת משחקני בית ושחקני ליגה בינוניים שאולי כבר עבר זמנם. הפועל חייבת דם חדש של זרים שלא רואים מטר וקח יביאו לחיזוק מנטאלי וישנו את הקארמה.
  5. אופי. מתחיל בטרינינג, בהליכה כקבוצה,  בגומיות על הנעליים. על כל הדברים האלה צריכים להקפיד בהפועל . במילה אחת מקצועניות בכל רובד.

5 הערות על התבוסה של הפועל תל אביב

  1. חוסר אחריות. זו המילה שעולה בהקשר של הפועל תל אביב. חוזר אחריות של שי אליאס שמחליט לירוק וחוסר אחריות של המאמן שעולה עם הרכב הימור וממשיך ב 10 שחקנים לשחק פתוח , מעלה את יואב תומר במקום להעלות שחקן הגנתי נוסף שיעזור לייצב את הקבוצה. מכאן כבר התסריט ידוע, הקהל מתחיל לעודד ושחקני הפועל מאבדים ריכוז ואת הראש.
  2. ניהול. הניהול של מועדון הפועל תל אביב טעון שיפור. סגל לא רחב עומד לרשות הקבוצה לאורך עונה שלמה. אדי גוטליב נעדר מהמשחק והגנת הפועל לא קיימת אלא רק במחלקת הנוער. סגל של קבוצה אמור להיות מעובדה עם שחקן מחליף ראוי כמעט בכל עמדה. מה חשבו בהפועל ששחררו את קולו ? לא יגיע מחליף ? והיו שחקני הגנה זמינים כמו סירושטיין שיכלו לשחק בעמדת הבלם בהצלחה.
  3. ניהול 2. להפועל תל אביב קהל נאמן וייחודי. במועדון בסדר גודל הזה, המאמן ומנהל הספורטיבי חייבים לדאוג למצב שתבוסות כאלה לא יחזרו. ילדים בוכים, לא הולכים לבית ספר והחוסן של קהילת האוהדים נפגע לאורך שנים. יש לזה משמעויות כלכליות נרחבות בשיווק מרצנדייז, מינויים ומשיכת שחקנים אטרקטיביים.
  4. ניהול מנטאלי – לא קיים בהפועל תל אביב. קלינגר יודע לעשות את זה כי הוא גם קואצ'ר ומוטיבייטור. לרפואה אין את היכולות האלו וכך מגיעה קבוצה למחק חשוב ומתפרקת.
  5. עתיד . העתיד נראה תמיד טוב יותר מההווה. להפועל תל אביב נוער מצוין ושחקנים שיכולים לעשות הבדל לדוגמת שיא גניס שלא ברור למה לא משתמשים בו יותר.
פרסומת