והתוצאות של הניסוי האחרון. וגם בונוס, רשימת חלק מהניסויים שלא הצליחו בשנים האחרונות.

 1. מצילים את הפועל תל אביב –הצלה הרואית מבית המשפט. ואולי היה עדיף להתחיל כקבוצת אוהדים ?
 2. קורצקי מאמן – בחירת מאמן חסר ניסיון במאבקי ירידה ובקבוצות גדולות עם לחץ.
 3. גיא לוזון מאמן  – עוד לפני הכישלונות המפוארים של לוזון, היה נראה שהוא מוביל את הפועל בבטחה להישארות בליגה. אבל אז החליט שהוא מתפטר כדי שלא ידבק בו כתם הירידה. הקארמה עבדה שעות נוספות ולאחר מכן הוא ירד ליגה עם מכבי פתח תקוה.
 4. שחרור אלטמן  – הכוכב של הקבוצה, כמעט הפך לסמל, נתן הכל בכל משחק ואף הזהה עם קהילת האוהדים הגדולה. משום מה הוחלט בהנהלה לא לשפר לו את התנאים ולשחררו.
 5. מכירת רז שלמה  – אחת ההשאלות הראשונות עם אופציית המכירה הלא ברורה. הרי אם אתה משאיל שחקן והוא מתחשל והופך לשחקן טוב אתה תחזיר אותו. אז מדוע לתת אופציה רכישה ?  רק אם אתה רוצה למכור בכל מקרה. רז שלמה בהמשך מגיע לנבחרת ישראל.
 6. חוסר סבלנות  – שחקנים צעירים ראה גיא בדש, אופק ביטון, אשר פורצים בגיל מאוחר יותר וכמה שנים אחרי שהיו בסיר הלחץ.
 7. גיא מלמד  – היה פנוי לרכישה אבל הוחלט להביא מישהו יותר זול. מלמד מככב היום בסכנין.
 8. אליאל פרץ – עוד הזדמנות להביא שחקן יקר אך מוכח. הלך להפועל לחיפה וכנראה יעשה צרות להפועל תל אביב במאבקים בפלייאוף תחתון.
 9. אי כיבוד חוזים – פיטורים שלא על פי דין עובד מעביד וגל תביעות אשר פגע בשם של הקבוצה במוסר התשלומים ובאמינות.
 10. רכש בוזגלו  – הבסיס מאחורי רכישת בוזגלו הוא נכון. נביא שחקן מפורסם ונמכור מנויים. אבל בוזגלו כבר היה בשלהי הקריירה, היה יקר ולא הביא ממש תוצרת אבל לא שכח להביא את הפציעה. התוצאה : תביעת ענק ופגיעה בשם.
 11. מכירה סיטונאית של כוכבי הקבוצה: דוידה, ליידנר ושי אליאס. ומה מביאים במקום ? מעלים שחקני נוער לא מנוסים שעושים המון טעויות וגורמים להפסדים מביכים.
 12. חוסר יכול לנהל ולאכוף את הקהל. הנהלת הקבוצה לא מתאמצת להיאבק בזורקי האבוקות, וזורקי הכדורים. יש לעול כמו מכבי חיפה כדי למגר את התופעה. אבל ההנהלה כנראה מפחדת מקומץ האולטראס שהורס את הקבוצה כבר שנים.
 13. הסתמכות יתר על צעירים . קנצפולסקי, למקין, ישראלוב, ארי כהן. שחקנים טובים ומאוד נחמדים. נכון לעכשיו הם לא יכולים להחזיק קבוצה בליגת העל.

נ.ב. – יכול להיות שחקל מהספקולציות כגון רכישה אפשרית של גיא מלמד היו רק ספין לתקשורת. אבל המשל מובן וניתן לקרוא לזה גם סקאוטינג ברמה נמוכה.

פרסומת