לא פשוט להיות אוהד הפועל תל אביב, בטח אם אתה ילד בבית ספר. בדרך כלל אתה תהיה היחיד בכיתה, וכולם רק יחכו למפלתך. כולם, אלו הם אוהדי מכבי ואוהדי הנצחונות אשר מצטרפים אליהם . ולילדים האלה שהם העתיד של קהל הפועל תל אביב ושל הקבוצה חייבת הנהלת הפועל תל אביב להתייסח בכובד ראש.

בדרבי. אוהדי הפועל תל אביב . העלו את הרמה. הקבוצה נשארה במקום.
  1. הפועל תל אביב סוגרת מאזן אימה מול מכבי תל אביב בדרבים . 8 שנים ללא ניצחון.
  2. בניית הסגל – הפועל תל אביב נכשלה כישלון חרוץ בבניית הסגל שלה. שחקנים בכירים שהיו פנויים בשנים האחרונות כמו בירם כיאל, קניוק , גיא מלמד ואפילו קניקובסקי לא הגיעו לוולפסון כי הבעלים שהצילו את הקבוצה רצו לחסוך ולעמוד בתקציב.

וכאן עולות מספר תהיות על הניהול הכושל של הפועל. מדוע עומרי אלטמן לא המשיך עם הקבוצה ? מעבר ליכולותיו המקצעויות , אלטמן הוא מנהיג, הפיח רוח חיים בקבוצה ומבחינת הקהילה המלווה גם היה דמות שקל להזדהות. איך שוחררו 3 שחקניח הרכב לגיטימיים באמצע העונה ? קולו הבלם, דני גרופר ורוסה. האם החיסכון טווח קצר הוא מטרת הקבוצה או שמא יציבות לאורך הליגה תביא בהמשך הכנסות גבוהות יותר ? נראה שהנהלת הפועל דוגלת בקיצוצים ולכן נשארה עם סגל קצר ביותר, ללא הגנה , ללא קישור ובלי שחקנים יצירתיים.

ופה אנו מגיעים לנושא השיווקי , עוד נקודת כישלון בניהול של הפועל . ברגע שיש המשכיות , יותר ילדים מזדהים עם הכוכבים, קונים יותר חולצות ומרצ'נדייז ומגדילים את ההכנסות. אין כוכב כזה בהפועל מאז עומר דמארי.הטענה כי התקציב מוגבל פחות מתקבלת כשרואים קבוצות כמו מכבי נתניה וסכנין עם הרכבים נהדרים ויכולת משחק שעולה על הפועל בכמה  רמות.

עמדת המאמן – ההתרשמות שלנו היא שקובי רפואה מאמן סביר. לא יותר מזה. הוא לא הצליח להנחיל להפועל תל אביב שיטת משחק . לא ראינו שינויי מערכים בהתאם ליריבה ולא ראינו מוטיווציה יוצאת דופן לפני משחקי דרבי. יכול להיות שקובי עשה את שלו והפועל תל אביב צריכה מישהו כמו דראפיץ.

הקהל – להפועל תל אביב יש את הקהל הנאמן בארץ תראו לי קבוצה שמביאה 15,000 צופים למשחק בוא היא צפויה להשפלה. במקום למנף את האהדה ואת הקהל החזק מרגיש שהפועל היא קהל ללא קבוצה כמו שאומרים האוהדים ורק נס מקצועי , תפעולי, שיווקי וכלכלי יחזיר עטרה ליושנה.

פרסומת