על דרבי כדורסל ראשון לעונה.

בעונה שעברה 21-22 סיפקו משחקי הדרבי התל אביבי דרמות ואף תקדימים  כגון ניצחונות מכריעים של הפועל תל אביב ונוק אאוט בחצי גמר גביע המדינה. נתוני שנה שעברה מעלים את מפלס הלחץ בעיקר אצל מכבי תל אביב אשר צריכה להוכיח שהיא יצאה ממשבר הבינוניות של העונה שעברה.

מכבי תל אביב

מכבי תל אביב שינתה את פניה ונבנתה קבוצה מאפס. עד כה הקבוצה מתפקדת  והצליחה לעבור בהצלחה את כל מבחני היורוליג. לקבוצה 2 שחקנים מעולים – לורנזו בראון ובולדווין. יום טוב של שניהם והפועל תל אביב בבעיה. שאר שחקני הקבוצה גילו עד כה בינוניות  אבל כן הראו יכולת להחלץ ממצבים מביכים.

המשחק הערב בוא מבחן ראשון ל 2 הקבוצות להתמודד במשחק עם לחץ  ואינטנסיביות שלא חוו עד כה במסגרות השונות.

הפועל תל אביב

הפועל תל אביב מגיע למשחק הזה עם רצף נצחונות מרשימים אבל עם ג'ייקובן בראון על הספסל. הקבוצה עלתה רמה השנה עם השתתפות במפעל אירופי וסגל עמוק ומרשים שלא היה בשנים הקודמות. הזרים נראים טוב והחיבור הקבוצתי גם כן. ברמת הישראלים להפועל יתרון גם מבחינת הזהות  וגם מבחינת הדקות אשר מקבלים השחקנים הישראלים. בגזרת הזרים , מנפורד נראה יציב, טוקוטו כבר שנה שלישית והורטון נראה כמי שבא לעבוד.

המשחק הזה יספק הרבה מידע לעונה הקרובה בהקשר של 2 הקבוצות.

2 כיוונים אפשריים למשחק:

  1. מכבי תל אביב  פותחת פער מתחילת המשחק , הפועל תל אביב לא מצליחה להתמודד עם בראון ולא עם בולדווין באחד על אחד ויום קליעה משוגע של שאר הזרים מאפשר למכבי לברוח לפער דו ספרתי ממנו הפועל לא מצליחה להתאושש. הכותרות מהללות את קטש ואת הזרים ומכבי על הגל עד המשבר הבא שזו רק שאלה של זמן עד שיגיע עם הרכב השחקנים הנ"ל.
  2. הפועל תל אביב מאומנת והגנתית מצליחה לשמור על שיוויון לאורך המחצית הראשונה. בשניה הפועל מתפוצצת על מכבי עם הגנה אגרסיבית, שליטה בריבאונד ופתיחת פער. העומק של הספסל של הפועל מכריע ומכבי לא מצליחה לחזור.
פרסומת