מאת: מערכת

בדיוק לפני שבוע חווינו משחק שלא היה כמוהו בארץ הרבה מאוד זמן . מכבי חיפה אירחה את מכבי תל אביב ל'משחק העונה', טייטל שבדרך כלל מבטיח הרבה אך בפועל מספק הרבה פחות. מכבי חיפה נמצאת בעיצומה של עונה נהדרת, חזק במאבק האליפות ומציגה את החלק הקדמי (ויש שיגידו גם את הקישור) הטוב והמגוון בארץ. למרות חלק אחורי בעייתי, סאגת ירדן שועה ומאמן שלא מקבל את הקרדיט הראוי לו, הירוקים עושים מעל ומעבר ושואפים ללכת עד הסוף לאחר העשור הקודם שהוגדר ככישלון.

הבעיה היחידה היא שממול מתמודדת מכבי תל אביב, האלופה המכהנת הצליחה להתאושש מטראומת ההדחה בגביע מול אום אל פאחם ומחזיקה ברקורד מעולה מול הקבוצה מהכרמל. אז המשחק שהבטיח הרבה הפעם קיים, ובענק! מכבי הוליכה אחרי שליטה מוחלטת, חיפה חזרה פעמיים עם קאמבק מדהים (אבל גם טיפוסי העונה במחציות השניות), אך פיספסה הזדמנות לקחת את כל הקופה ולבסוף נשארה רק עם המחמאות אחרי שער הניצחון המדובר של יונתן כהן הצהוב.

ב- 60 הדקות הראשונות, למעט דקות בודדות בסוף המחצית הראשונה, מכבי חיפה נראתה כמו אחת שפוגשת את הטורף שלה ולא מצליחה לברוח. הכל נראה כל כך פשוט לחבורה של איביץ', ולעומת זאת בלבול לא הצליח להעיר את חניכיו המבוהלים. טעות של סיינסברי (מהלך טיפוסי של איתי שכטר ) ועוד שער קבוצתי נהדר של התל אביבים וזה כבר 0:2. הייאוש חוגג. ואז בלבול מכניס את וילדסחוט. וילדסחוט שחקן התקפה, נכון, אך לפרקים גדולים מדי של העונה לא הורגשה השפעתו. רבים לא חשבו שזה החילוף הנכון, אך פה הטעות. מרקו בלבול מרגיש את השחקנים שלו. שלוש דקות עברו, וזה נהיה 2:2. הייאוש הוחלף באקסטזה מוגזמת, אחת כזו שיכולה לגרום לך לעשות דברים קיצוניים. אבל אז הגיע פוקס. שחקן צעיר ללא מספיק דקות משחק שנזרק למערכה בעקבות היעדרותו של נטע לביא. פנדל, ג'וש כהן עוד איכשהו הודף יונתן כהן שם את זה. 3:2.

פה נכנס עניין התהליך. בשנים עברו פה היו מתחילות הקללות (כנראה לפני אפילו), ההשמצות, קריאות ה"תתפטר", "תתעוררו" ושאר עצבים. אבל לא. רוב מוחלט של האוהדים הירוקים המשיכו להאמין, ובצדק. אין קבוצה בליגת העל שהצליחה לחזור להבקיע שערים בזמן כל כך קצר. אין קבוצה התקפית יותר טובה בליגת העל. אז כן, בעבר המילה "תהליך" גרמה לאוהדים לחלחלה (תקופת רנה מולנסטיין, למשל) אבל הקהל הוא זה שעבר תהליך, ודחף את הקבוצה המשתפרת שלו לתת את הכל על הבמה המרכזית ביותר. לא סתם שמענו מחיאות כפיים לאחר שריקת הסיום ולמרות התוצאה האכזרית, ולא פלא שהירוקים הגיבו בצורה מעוררת הערכה וניצחו את נתניה במפגש לא פשוט בשבת האחרונה. הפער חזר לשלוש נקודות עד למשחקה של מכבי ת"א מול בית"ר ירושלים הערב.

גם אם לא השנה, בקרוב מאוד יזכו האוהדים, הבעלים, הצוות המקצועי והשחקנים ליהנות ממשחקים גדולים ותארים משמעותיים. מכבי חיפה מצאה את הנוסחה הנכונה וכבר אי אפשר להתכחש לזה – אחרי לא מעט שנים לאחד המועדונים הגדולים בארץ חזרה סוף סוף היכולת המקצועית, חזרה הקבוצה .

 

Comments are closed.
פרסומת