תמונה: depositphotos

 

לא פחות משמונה אלופי עולם היו אתמול על כר הדשא כשגרמניה פתחה את המסע להגנה על התואר שלה מול נבחרת מקסיקו. עם העובדה הזו אי אפשר להתווכח, אבל מה שכן ניתן להגיד – אף אחד מהשמונה לא נראה היה כמו אלוף מכהן. המקסיקנים הציגו עליונות בכל הקטגוריות החשובות: בראש ובראשונה פשוט שיחקו טוב יותר. היו אגרסיביים יותר, רגועים יותר, נלהבים יותר והציגו את המחצית (45 הדקות הראשונות) המרשימה ביותר שראינו עד כה בטורניר (עם כל הכבוד לרוסים מול נבחרת סעודיה). מקסיקו שיחקה ללא פחד, ורק הרגליים שקצת רעדו ברגע שהתקרבו לרחבה (חוץ מהרגע הגדול של לוסאנו) מנעו כאן תוצאה גדולה בהרבה.

אם מנתחים את שחקני גרמניה, אלו שאמורים להכתיב את הקצב בטורניר: נוייר אולי יכול היה לעשות יותר בגול, אבל הוא רשם מספר הצלות נהדרות וכהרגלו גם מנע מספר מצבים מסוכנים כמעין בלם שלישי עם היציאות המוכרות שלו. הוא בטח לא הבעיה של הנבחרת למרות שנעדר בכמעט כל העונה החולפת. קימיש, אחד השחקנים הטובים יותר בבאיירן מינכן, לא היה רגוע וספג התקפות רבות בצד ימין. הומלס נראה לפרקים מבולבל, הוא ובואטנג פשוט הופקרו פעם אחר פעם ונשארו לבד מול הסילונים של מקסיקו. פלטנהרדט, בטורניר הראשון שלו, נותר בודד בצד שמאל ובקושי תרם למשחק ההתקפי.

שחקני הקישור לא הצליחו לטפל בהתקפות המתפרצות של מקסיקו וכאמור הותירו לא פעם את הומלס ובואטנג לבד מאחור, ולמרות שטוני קרוס וסמי חדירה הם שחקנים ברמה הגבוהה ביותר שזוכים מדי שנה בתארים – הם עדיין לא פיליפ להאם ובסטיאן שוויינשטייגר בכל הקשור לניסיון, משמעת ובעיקר מנהיגות. בחלק ההתקפי, מולר כבר שנתיים נמצא בדעיכה, אוזיל בתקופה רעה ולמרות שבדרך כלל מספק את הסחורה בנבחרת הוא אף פעם לא היה השחקן המוביל, כנ"ל דרקסלר המוכשר שלא מצליח להיות דומיננטי. גם בעמדת החלוץ המרכזי אין אף אחד שמצליח להיכנס לנעליים של קלוזה, כאשר אתמול טימו ורנר הצעיר פשוט לא מצא את עצמו על המגרש.

כבר היו נבחרות שהפסידו בשלב המוקדם וזכו במונדיאל (הדוגמה הבולטת האחרונה היא ספרד ב-2010), אבל גרמניה לא מחוברת טקטית ולא נראה שיש לה כיום אף שחקן שיכול לחפות על כך ביכולת אישית (מישהו אמר לירוי סאנה?). הגרמנים עדיין יעפילו לשלבי הנוק אאוט, אבל כבר בשמינית הגמר אנחנו עשויים לקבל מפגש שלהם מול הנבחרת שחולקת איתם את התואר 'הפייבוריטית הגדולה לזכייה' ערב הטורניר, נבחרת ברזיל שגם כן איכזבה אתמול נגד שווייץ. יוגי לב יודע שיש לו בעיה, ועכשיו נותר לראות כמה זמן ייקח לו לפתור אותה, ואם זה לא יהיה מאוחר מדי.

 

פרסומת