תמונה: depositphotos

"מקרה סרט הקפטן היה הדבר הטוב ביותר שקרה לנבחרת", השוואות לכריסטיאנו רונאלדו ואפילו ראש הממשלה הצטרף לחגיגה: "הבאתם אותנו לרמה עולמית". אלה רק חלק מהכותרות בתקשורת ומהלך הרוח של הציבור אחרי ה־2:4 על אוסטריה בשבוע שעבר. נכון, בודדים הימים שנבחרת ישראל משמחת אותנו ונותנת תחושה גאווה. בנוסף, השחקנים באמת הוכיחו אופי וסיפקו כדורגל לא רע נגד נבחרת בכירה יותר, אבל עדיין – לא נסחפנו קצת עם הסופרלטיבים? השלב הבא יהיה להעניק לערן זהבי וחבריו את פרס ישראל.

אז אחרי ששכנענו את עצמנו שאנחנו "ברמה עולמית" ועם חצי רגל ביורו, מעניין מה יהיו הכותרות במידה ונמעד במשחק הבא נגד לטביה 'הקטנה' (צמד המשחקים כזכור, הם נגד לטביה ופולין החזקה בחוץ) ותרחיק אותנו שוב מהאזור שממנו עולים לטורניר משמעותי.

כי אחרי הכל, בואו נזכור, המשחק יכול היה להיגמר אחרת לגמרי. הרי במצב של 1:1 אוסטריה עוד שכבה על השער שלנו. הנבחרת לא תיפקדה באותם רגעים ורק הצלות גדולות של אריאל הרוש ומשקוף השער מנעו לפחות שלושה שערים של אוסטריה באותן דקות. נוסיף לכך את היכולת החלשה נגד סלובניה במשחק חלש של כל הנבחרת, ונקבל, לעצרנו, את היוצא מן הכלל (המשחק ובעיקר התוצאה נגד אוסטריה) שאינו מעיד על הכלל (נבחרת ישראל עצמה).

בוודאי שאני לא מזלזל בהישג ולא נהנה להישמע כל כך פסימי ושלילי. בהחלט צריך לשמוח ומותר גם חגוג. מגיע לשחקנים, מגיע גם לנו קצת נחת מדי פעם. אבל בואו נזכור מי אנחנו, מאיפה אנחנו באים וכנראה לאן אנחנו הולכים. מדובר בסה"כ בנבחרת בינונית עם שחקנים משניים בקבוצות הבכירות יותר/ שחקנים מובילים בליגת העל/סין , כזו שמדי כמה שנים מציגה משחק שמוגדר כגדול, ומצד שני מאבדת נקודות מול נבחרות חלשות ממנה או סופגת מפלות כשהכסף מונח על השולחן על בסיס קבוע.

זה מי שאנחנו כרגע וצריך להשלים עם זה. בהייטק ובתחום הצבאי אנחנו בטופ העולמי, אך בספורט או יותר נכון בכדורגל אנחנו מדשדשים בבינוניות. וזה בסדר, לגמרי בסדר, כי כן יש כאן תהליך מסוים וצוות מקצועי רציני יותר ובעל פחות אינטרסים מבעבר. צריך לשלב יותר את השחקנים הצעירים (דור פרץ, יהונתן כהן, מנור סולומן) אבל לפני הכל – לשמור על פרופורציות. לא להוציא את זהבי להורג אחרי שהוא מתקשה להבקיע או חלילה זורק בתסכול את סרט הקפטן, גם לא להפוך אותו לאלוהים כש"מתלבש" לו יום גדול כפי שכבר הראה שהוא יכול לנפק במסגרות אחרות.

בואו ניתן לאנשי המקצוע לעבוד, נתמוך בשחקנים בכחול לבן בצמד המשחקים ביוני ובמקביל נשמור על המודעות והפרופורציות, הרי סביר שנצטרך אותן גם בסוף הקמפיין הנוכחי.

Comments are closed.
פרסומת